FAKRO - wymiana okien dachowych

Wysyłka w: 10 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 500,00 zł 500.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Wymiana okien dachowych - poradnik

Okna dachowe już od wielu lat są chętnie montowane w dachach na całym świecie. Spełniają swoje funkcje przez długi czas, dostarczając naturalne światło i świeże powietrze na poddasze. Nadchodzi jednak pora aby wysłużone okna dachowe wymienić na nowe.

FAKRO posiada szeroką ofertę okien dachowych, które mogą być stosowane w nowych budynkach oraz podczas wymiany okien dachowych. Wybór okna dachowego FAKRO na wymianę zależy głównie od rozmiaru starego okna oraz zakresu prac remontowych. Wymiana okna dachowego może odbyć się w trzech wariantach.

 

Wymiana okien dachowych bez naruszenia szpalet

Wymiana okien dachowych bez naruszenia szpalet

W takim przypadku najlepiej wybrać okno FAKRO idealnie dopasowane rozmiarem oraz rozstawem rowków szpaletowych do istniejącego okna dachowego i wnęki okiennej. Do tego celu rekomendowane są trzyszybowe, energooszczędne okna aluminiowo-tworzywowe, oferowane w dwóch wariantach:

 • jeśli posiadasz okna dachowe FAKRO rekomendujemy ich wymianę na nowe okna aluminiowo-tworzywowe PTP-V U4 w wersji RENO,
 • jeśli posiadasz okna dachowe innych producentów rekomendujemy ich wymianę na nowe okna aluminiowo-tworzywowe PTP-V U4.

Okna aluminiowo-tworzywowe PTP-V U4 RENO oraz PTP-V U4, polecane są do wszystkich pomieszczeń na poddaszu, nawet do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności - łazienek czy kuchni. Profile PVC dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych:

 • kolor biały,
 • okleina sosna,
 • okleina złoty dąb.
Wymiana okien dachowych bez naruszenia szpalet

Wymieniając okna dachowe nie możemy zapomnieć o kołnierzu uszczelniającym łączącym okna z pokryciem dachowym. Do rekomendowanych okien najlepiej zastosować specjalny kołnierz uszczelniający EHU Thermo z dodatkową termoizolacją. Jest to kołnierz uniwersalny do pokryć wysokoprofilowanych, który umożliwia regulację głębokości montażu okna w połaci dachu.

Zdecydowana większość zamontowanych w Polce okien dachowych posiada wymiary zgodne z wyżej rekomendowanymi oknami FAKRO. Do tych okien dopasowane są wszystkie standardowe dodatki wewnętrze oraz zewnętrzne z oferty FAKRO.
W przypadku innych, nietypowych rozmiarów, można zastosować okna na specjalne zamówienie dostosowane rozmiarem pod stare okna, tak aby szpaleta została nienaruszona. Wszystkie dodatki do okien będą wówczas musiały być zamawiane indywidualnie.

 

Wymiana okien dachowych wraz z zastosowaniem nowych szpalet

 

Wymiana okien dachowych wraz z zastosowaniem nowych szpalet

W takiej sytuacji możemy skorzystać z pełnej oferty standardowych okien dachowych FAKRO aluminiowo-tworzywowych oraz drewnianych. Ważne jest jednak aby dobrać nowe okna o rozmiarze zbliżonym do okna wymienianego. Ułatwi to montaż nowego okna w istniejącej konstrukcji dachu oraz wykonanie nowej wnęki okiennej.

Przed wykonaniem nowej wnęki okiennej należy dokładnie wypełnić materiałem termicznym przestrzeń wokół okna i zabezpieczyć go folią paroszczelną. Wszystkie potrzebne do tego celu materiały znajdują się w zestawie kołnierzy izolacyjnych XDK. Stosując nowe, standardowe okna dachowe FAKRO mamy możliwość zastosowania wszystkich standardowych dodatków do okien oraz standardowych akcesoriów montażowych.

Do każdego wybranego okna FAKRO najlepiej zastosować specjalny kołnierz uszczelniający EHU Thermo z dodatkową termoizolacją - do pokryć wysokoprofilowanych, który umożliwia regulację głębokości montażu okna w połaci dachu.

 

Kompleksowa termomodernizacja poddasza wraz z montażem okien dachowych

 

Kompleksowa termomodernizacja poddasza wraz z montażem okien dachowych

Przy kompleksowej termomodernizacji poddasza i wymianie starego pokrycia dachowego do wyboru mamy pełną ofertę okien dachowych FAKRO zarówno z okien aluminiowo-tworzywowych jak i drewnianych. Zachęcamy do montażu dużych okien, które umożliwią napływ dużej ilości naturalnego światła oraz szeroki widok i kontakt wzrokowy z otoczeniem.

Zastosowanie nowoczesnych okien dachowych FAKRO wraz z pełnym systemem montażu oraz akcesoriami okiennymi zapewni pełny komfort mieszkania na poddaszu. Podane ceny usługi montażu są orientacyjne i zależą od warunków jak i miejsca montażu.

Zapytaj o koszty wymiany

Poradnik

pobierz plik

 

Wymiana okien dachowych 

 

Dlaczego wymieniamy okna dachowe?

 1. Nie spełniają obecnych wymogów termoizolacyjnych. Współczesne okna dachowe podążają za szybko zmieniającymi się przepisami budowlanymi i spełniają wymagające warunki w zakresie energooszczędności. Na przestrzeni kilkunastu lat wymogi parametrów termoizolacyjnych okien dachowych kilkukrotnie się poprawiały. Obecnie produkowane okna do poddaszy zdecydowanie przewyższają pod względem termoizolacyjności okna sprzed dwóch dekad.
 2. Były nieprawidłowo eksploatowane. Na trwałość okien dachowych wpływa również prawidłowa ich eksploatacja i panujący mikroklimat na poddaszu. Sprawnie działająca wentylacja grawitacyjna lub mechaniczna umożliwiają usuwanie nadmiaru wilgoci z pomieszczenia, co przekłada się na minimalizowanie ewentualnej kondensacji na oknach dachowych. W pomieszczeniach o niesprawnej wentylacji może panować podwyższony poziom wilgoci, która ma negatywny wpływ na okna dachowe.
 3. Zużyły się podczas użytkowania. Okna zamontowane w połaci dachowej narażone są na ekstremalne warunki atmosferyczne, począwszy od letnich upałów poprzez intensywne ulewy, grad aż po zalegający śnieg. Ich trwałość zaprojektowana jest na kilkadziesiąt lat (20-30 lat) i jak wszystkie produkty, również okna dachowe zużywają się w trakcie eksploatacji. Mają przestarzałą konstrukcję.
 4. Technologia produkcji okien dachowych zmieniła się na przestrzeni czasu. Sam produkt jakim jest okno dachowe i zastosowane w nim rozwiązania znacznie różnią się od okien wytwarzanych kilkadziesiąt lat temu. Parametry i rozwiązania techniczne obecnie stosowane są na zdecydowanie wyższym poziomie oraz zwiększają trwałość, energooszczędność i bezpieczeństwo okien dachowych.

 

Dowiedz się więcej

 • Co zyskamy wymieniając okna dachowe?

  Co zyskamy wymieniając okna dachowe?

 • Kiedy i jak wymienić okna dachowe?

  Kiedy i jak wymienić okna dachowe?

 • Jakie okno dachowe wybrać?

  Jakie okno dachowe wybrać

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl