Świetliki rurowe

Wysyłka w: 10 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 463,70 zł 1463.70
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Świetliki rurowe

Dzienne zapotrzebowanie człowieka na światło naturalne wynosi 30 minut na powietrzu bez okularów przeciwsłonecznych i żadne sztuczne oświetlenie nie zastąpi dobroczynnego wpływu promieni słonecznych na ludzki organizm.

Chcąc zapewnić dostęp naturalnego światła w pomieszczeniach, w których nie ma możliwości zamontowania okien dachowych ani pionowych polecane są świetliki rurowe LightTunnel. Poprzez świetlik rurowy do wnętrza budynku napływa naturalne światło rozjaśniając wnętrze. W pozostałych pomieszczeniach, świetlik rurowy stanowi dodatkowe źródło światła, pozwalając również na oszczędność energii elektrycznej.

Ilość światła wpadająca do pomieszczenia poprzez świetliki rurowe zależy przede wszystkim od natężenia światła słonecznego na zewnątrz budynku. Im większa ilość światła pada na kopułę świetlika, tym więcej światła przenoszone jest przez świetlik do wnętrza budynku. Poniższy wykres obrazuje całkowitą ilość światła dziennego (lm) w zależności od miesiąca i zachmurzenia mierzoną przy kopule świetlika.

Światło słoneczne
Bardzo istotnym elementem decydującym o ilości wpadającego światła jest usytuowanie kopuły świetlika na dachu.

 

Przy planowaniu miejsca montażu świetlika należy wziąć pod uwagę następujące wskazówki:

  • starać się umieścić kopułę świetlika na południowej, najbardziej nasłonecznionej części dachu zwracając uwagę na omijanie miejsc zacienionych,
  • prowadzić rurę światłonośną jak najkrótszą i jak najprostszą drogą, co zapewnia większą ilość światła,
  • zamontować rurę tak, aby była maksymalnie naciągnięta (świetlik z giętką rurą światłonośną).
  • montowane w dachach o nachyleniu od 15° do 60°

 

Dobierając ilość i wielkość świetlików do pomieszczenia należy wziąć pod uwagę:

  • wielkość i kształt pomieszczenia a zwłaszcza wysokość,
  • sposób rozmieszczenia świetlików,
  • kolory i faktury ścian, sufitu i podłogi,
  • planowanego rozmieszczenia układu mebli i sprzętu dodatkowego (w zależności od typu przeznaczenia pomieszczenia użytkowego).

 

Świetlik

Schemat pokazuje uproszczony rozkład natężenia oświetlenia pod rozpraszaczem świetlika w pomieszczeniu regularnym bez okien, gdzie świetlik zamontowany jest centralnie.

 

Świetlik

W tym samym pomieszczeniu bez okna układ niesymetryczny może być jedynie wykorzystany w przypadku uzasadnionym potrzebą lepszego doświetlenia pewnej określonej strefy (np. miejsce pracy z komputerem) w tym pomieszczeniu. W pozostałych przypadkach ten system jest niecelowy lub wręcz niekorzystny.

 

Świetlik

W zależności od potrzeb użytkownika, koloru ścian (czyli możliwości rozpraszania i odbicia światła) oraz rozmieszczenia mebli, jest to podstawowy schemat umiejscowienia świetlika w pomieszczeniu z oknem. Strefy narożne z uwagi na dwa różne źródła światła dziennego nie mają w tym układzie większego znaczenia i są dość dobrze doświetlone. Zbytnie przybliżenie świetlika w kierunku ściany przeciwległej do okna może skutkować zmniejszeniem natężenia ogólnego w strefie środkowej.

 

 

Rodzaje świetików:

Świetlik rurowy przenosi światło dzienne wpadające do rury światłonośnej. Następnie promienie słoneczne odbijając się od ścian sztywnej lub elastycznej wysoko-refleksyjnej rury kierowane są ku dołowi na rozpraszacz.

Uwaga! Świetliki ze sztywną rurą 550 nie zawierają kolanka - dostępne jako opcja 

KONFIGURATOR DOBORU ŚWIETLIKÓW

Rodzaje świetików:

Zamontowany w suficie rozpraszacz równomiernie rozprowadza promienie naturalnego światła, doświetlając pomieszczenie.

 

Rodzaje świetików:

 

W każdym pomieszczeniu mieszkalnym powinno istnieć źródło naturalnego światła. Niestety zdarzają się wnętrza, w których nie ma możliwości zastosowania okien pionowych ani dachowych. Wnętrza odcięte od światła dziennego są ciemne i niewygodne w użytkowaniu. Aby zapewnić dostęp promieni światła w takich wnętrzach należy zastosować świetliki rurowe, przez które wpuścimy do środka promienie słoneczne. Świetliki rurowe „przesyłają” naturalne światło do budynku i mogą stanowić główne lub dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu.

 

 

Świetliki płaskie:

Świetliki płaskie: Świetliki płaskie:  
Świetliki płaskie SR_ Świetlik płaski SR_ - ze sztywną rurą światłonośną i ze zintegrowanym kołnierzem  
Świetliki płaskie: Świetliki płaskie:  
Świetliki płaskie SF_ Świetlik płaski SF_ - z elastyczną rurą światłonośną i ze zintegrowanym kołnierzem.  

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl