Schody strychowe - jakie wybrać?

Bardzo często zdarza się, że w przypadku niezagospodarowania poddasza na pomieszczenia użytkowe, staje się ono rzadko odwiedzanym miejscem. Z tego też względu na ogół nie ma konieczności budowania tradycyjnych schodów. W takiej sytuacji sięga się zazwyczaj po inne rozwiązania, takie jak składane schody strychowe. Na rynku dostępnych jest ich kilka modeli, dlatego też dokonanie odpowiedniego wyboru może być utrudnione. Największą popularnością wśród użytkowników cieszą się warianty drewniane i metalowe. Jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, ten artykuł przybędzie Ci z pomocą.

Drewniane schody strychowe

Najczęściej powstają ze świerku lub sosny ze względu na wytrzymałość tego rodzaju drewna. Potrafią znieść obciążenie oscylujące w granicach 150 kg. Dużym ich atutem jest wysoka estetyka, a także termoizolacyjność. Prym w tym drugim aspekcie wiodą drewniane schody strychowe stworzone przez firmę Fakro. Polska marka przygotowała szereg modeli charakteryzujących się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi, co sprawia, że są one szczególnie polecane do budownictwa energooszczędnego. Większość wariantów zawiera poręcz oraz antypoślizgowe stopnie.

Metalowe schody strychowe

W porównaniu do modeli drewnianych charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością na obciążenia, co zresztą specjalnie nie może nikogo dziwić. Metalowe schody drewniane dedykowane są do pomieszczeń o różnej wysokości, dlatego decydując się na konkretny model, warto sprawdzać zawsze specyfikację techniczną. Wariant ten wyposażony jest w uszczelkę obwodową oraz antypoślizgowe stopnie. Warto dodać, że podobnie jak do ich drewnianych odpowiedników największą popularnością cieszą się rozwiązania przygotowane przez firmę Fakro. Większość metalowych schodów strychowych tej marki cechuje się także ognioodpornością.

Metalowe czy drewniane – jakie schody strychowe wybrać?

Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb oraz możliwości. Warto bowiem pamiętać, że wybierając odpowiednie schody strychowe, należy wziąć pod uwagę kilka niezwykle istotnych aspektów takich jak m.in. wysokość pomieszczenia, wymiary i wysokość klapy czy też wymiary otworu w stropie. Dlatego też zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją techniczną produktów przed podjęciem ostatecznej decyzji biznesowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl