Jakie okna dachowe wybrać

Obecnie na rynku istnieje tak wiele modeli produktów, że wykończenie domu staje się nie lada wyzwaniem. Jednym z problemów, które spotyka właścicieli budynków mieszkaniowych, jest wybór odpowiednich okien dachowych. Jest to szczególnie duży kłopot w sytuacjach, gdy poddasze będzie przeznaczone do zamieszkania. Na szczęście ze swoją bogatą i zróżnicowaną ofertą przychodzą dwaj najwięksi producenci okien w naszym kraju, czyli Fakro i Velux. Rozwiązania proponowane przez te firmy na pewno wpiszą się w Twoje oczekiwania, a my postaramy się podpowiedzieć, jakie modele wybrać i na co zwrócić uwagę.

Oszczędność przede wszystkim, czyli termoizolacyjność okien dachowych

W dzisiejszych czasach, w których dbanie o środowisko naturalne ma szczególne znaczenie, warto wyposażyć się w okna dachowe, które będą wpisywały się w ogólnoświatowe trendy. Modele takie jak Fakro FTT U8 Thermo to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących doskonałych parametrów termoizolacyjnych. Zamontowanie tego obrotowego wariantu na poddaszu jest równoznaczne także ze zwiększeniem oszczędności w budżecie domowym, gdyż ten model z pakietem jednoszybowym jest uważany za najbardziej energooszczędny na świecie.

Nowoczesne rozwiązania wpuszczające do przestrzeni dużo naturalnego światła

Jednym z najbardziej nowatorskich okien dachowych, które zdecydowanie są warte uwagi, jest model Fakro FGH-V P5. To doskonała propozycja dla osób, chcących posiadać balkon na poddaszu. Duży rozmiar tego wariantu powoduje, że do wnętrza dostaje się bardzo duża ilość naturalnego światła, a co za tym idzie, pomieszczenie jest odpowiednio ogrzane. Warto również wspomnieć, że model ten posiada wysokie parametry izolacyjne.

Okna dachowe dla budynków o płaskim dachu

W budynkach o płaskim dachu również mamy do czynienia z dużym wyborem stworzonych rozwiązań. Okna dachowe z płaskim modułem szklanym VELUX lub FAKRO to unikalne konstrukcje, które prezentują się wybornie i zapewniają maksimum światła słonecznego.

To tylko niektóre z propozycji okien dachowych dostępnych na rynku. Poszczególne modele powinny być wybierane na podstawie indywidualnych potrzeb i wymagań konstrukcyjnych budynku, więc miej to na uwadze przy ostatecznej decyzji zakupowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl