Ile kosztuje wymiana okna dachowego?

Planujesz przeprowadzić gruntowny remont wieloletniego domu lub chcesz zaadaptować poddasze na pokoje mieszkalne? Z pewnością jedną z prac, których przeprowadzenie rozważasz, jest wymiana okna dachowego na nowe. W szczególności, gdy ma ono więcej niż kilkanaście lat, zasługuje na to, by zamienić je na nowy egzemplarz. Jednak kupienie nowego okna dachowego to nie jedyny koszt, jaki poniesiesz. Należy bowiem wliczyć także demontaż starego okna dachowego, a także kilka innych bardzo ważnych kwestii. Jeżeli zastanawiasz się, ile może kosztować wymiana okna dachowego, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

By zamontować nowe okno, najpierw trzeba zdemontować stare

W zależności od tego, jakie pokrycie dachowe posiadasz, na budynku demontaż starego okna dachowego może być mniej lub bardziej kłopotliwy. Teoretycznie najłatwiej wymiana postępuje w przypadku zwykłych dachówek, gorzej jest np. z pokryciami składającymi się z arkuszy wieloformatowych. Musisz również pamiętać, że okno dachowe demontuje się stopniowo, zaczynając od ruchomego skrzydła, a kończąc na odkręcaniu ościeżnicy i usuwaniu elementów kołnierza.

Kupowanie okna i wszelkiego rodzaju akcesoriów przeznaczonych do montażu

Na rynku dostępnych jest wiele modeli okien dachowych, które różnią się od siebie rozmiarami czy też parametrami. Do najpopularniejszych obecnie rozwiązań należą okna stworzone przez firmy Velux oraz Fakro. Wykonane przez nich okna dachowe kosztują od 1000 zł aż do kilkunastu tysięcy w zależności od wybranego wariantu. Najczęściej wszystkie komponenty przeznaczone do montażu takie jak kołnierz czy też inne elementy uszczelniające są już w zestawie, więc skompletuje Ci je sprzedawca. By ułatwić sobie zadanie, szukaj okien o wymiarach, które miało wymieniane okno dachowe.

Okno dachowe wybrane? Czas na montaż! Najlepiej wykonany przez fachowca

Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie demontażu starego okna dachowego i montażu nowego egzemplarza doświadczonemu dekarzowi, który zna się na swojej pracy. Zrealizuje on zamówienie na wymianę okna dachowego od początku do końca wraz z montażem koniecznych elementów uszczelniających, a także wykończeniem wnęki dachowej i uzupełnieniem materiału pokryciowego.

Ile kosztuje wymiana okna dachowego?

Biorąc pod uwagę koszt kupna okna oraz akcesoriów, a także wynajęcie fachowca, cena wymiany okna dachowego będzie oscylować w granicach od 2 tysięcy złotych wzwyż.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl