Co na okna dachowe?

Wiele osób na etapie przygotowywania projektu lub budowy domu decyduje się na zagospodarowanie poddasza. Niektórzy w tym miejscu tworzą pokoje sypialniane, inni stawiają na wykonanie np. gabinetu. Niezależnie jednak od typu pomieszczenia, na ogół znajdują się w nim okna dachowe. Choć to rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści, ma też jedną zasadniczą wadę - dużą ilość wpadających do wnętrza budynku promieni słonecznych. W takim wypadku zasadne wydaje się postawienie pytania – jaką przysłonę wybrać na okna dachowe? Podpowiadamy więc, jakie są możliwe opcje i która z nich może okazać się najlepsza.

Wewnętrzne i zewnętrzne rolety

Zdecydowanie jedne z najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Podstawowym zadaniem rolet wewnętrznych jest ochrona wnętrza pomieszczenia przed nagrzaniem i wpadaniem nadmiernej ilości promieni słonecznych. Ich dużym atutem są również walory dekoracyjne. Rolety wewnętrzne nadają także wnętrzu przytulności oraz zapewniają prywatność. Ich zewnętrzne odpowiedniki także mają wiele zalet. Sprawdzają się bowiem doskonale podczas każdej pory roku. Podobnie jak ich wewnętrzne odpowiedniki chronią wnętrze przed zbyt dużym nasłonecznieniem, zimą zaś ograniczają utratę ciepła i zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną.

Markizy jako przysłona okien dachowych

Innym rozwiązaniem na osłonięcie okien dachowych znajdujących się na poddaszu jest zamontowanie markizy. To skuteczna metoda, która pozwala ochronić wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się. Markizy sprawiają, że promienie słoneczne nie docierają do szyby, a jednocześnie nie przeszkadzają m.in. w przypadku chęci wietrzenia pomieszczenia.

Moskitiery, czyli ochrona przed insektami

Wiele osób decyduje się również na montowanie moskitier na oknach dachowych. Chronią one przed dostawaniem się do wnętrza domu owadów latających m.in. w postaci komarów czy też much. Warto jednak pamiętać, że nie stanowią one zabezpieczenia przed nadmiernym nagrzewaniem czy też utratą ciepła. Zapewniają natomiast skuteczną cyrkulację powietrza, a także bardzo dobrą widoczność z okien.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl