Klasy okien dachowych

Okna dachowe wizualnie są do siebie zbliżone jednak różnią się między sobą pod wieloma względami. Nie tylko parametry termoizolacyjności czy akustyki decydują o ich różnicach. Bardzo ważną kwestią jest konstrukcja okna, różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa i termoizolacji, rodzaj zastosowanego pakietu szybowego czy dodatkowe wyposażenie. Właśnie te elementy decydują o komforcie użytkowania okien dachowych na poddaszu. W celu łatwiejszej identyfikacji, okna dachowe FAKRO zostały podzielone na trzy klasy: STANDARD, PROFI i LUX.

 

 

Produkty tej klasy zapewniają podstawowe funkcje stawiane oknom dachowym. Dobrze doświetlają naturalnym światłem wnętrze, umożliwiają przewietrzenie poddasza oraz zapewniają widok na zewnątrz. Posiadają dobre parametry termoizolacyjne jak i akustyczne oraz wysoką jakość charakteryzującą produkty FAKRO. Mają szerokie zastosowanie w budownictwie, a cenowo przyporządkowane są do grupy ekonomicznej.

Podwyższone parametry oraz wyższa funkcjonalność charakteryzują okna typu PROFI. Większa oszczędność energii cieplnej, podwyższone bezpieczeństwo antywłamaniowe i użytkowe czy rozwiązania umożliwiające efektywne i optymalne przewietrzenie poddasza to tylko wybrane cechy określające te produkty. Okna PROFI to wysoka jakość produktu w konkurencyjnej cenie.

Najwyższa jakość oraz wyjątkowa funkcjonalność produktów zarówno pod względem konstrukcyjnym jak i użytkowym. Okna dachowe z tej klasy posiadają unikalne rozwiązania, które wyróżniają je na całym światowym rynku. Wiele z zastosowanych rozwiązań jest chronione patentami i ma znaczący wpływ na funkcjonalność oraz komfort użytkowania okien dachowych. Najlepsze współczynniki termoizolacyjności, wysokie bezpieczeństwo, estetyka oraz łatwość obsługi decydują, że są to produkty najwyższej klasy, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Okna klasy LUX to unikatowe, innowacyjne produkty, których nie oferują inni producenci.

Filmy

Montaż stolarki okiennej FAKRO .

 

Doskonały wybór na upalne dni. Automatycznie zamyka się podczas dużego nasłonecznienia.

 

Ochrona przed nagrzewaniem pomieszczenia

 

Markiza Solar

 

Komfortowe użytkowanie poddasza

 

 

 

Nawiewnik w oknach dachowychNawiewnik montowany w oknach FAKRO gwarantuje stały regulowany napływ świeżego powietrza przy zamkniętym oknie. Konstrukcja klamki umożliwia trzystopniowe ryglowanie, co pozwala na pozostawienie szczelin w celu umożliwienia większego napływu świeżego powietrza do pomieszczenia. Zasuwka górna zapewnia zablokowanie okna w pozycji uchylenia. 

Wszystkie okna FAKRO wyposażone są w bardzo "ciepłe" szyby, o współczynniku Ug= 1,1 W/m2K lub lepszym.

 

 

 

 

 

 

 

Gotowanie, zmywanie naczyń, kąpiel, podlewanie kwiatów, oddychanie itp. to czynności, które powodują, że w pomieszczeniach wytwarzana jest para wodna. Powinna być ona odprowadzana wraz ze zużytym powietrzem przez kratki wentylacyjne, natomiast napływ świeżego powietrza do pomieszczeń powinny zapewniać specjalne nawiewniki, uchylanie lub rozszcelnianie okien. Szczególnie ważne jest częste wietrzenie nowych mieszkań i budynków, gdzie dodatkowa wilgoć pochodzi z nowych tynków, tapet, murów etc.

Wpływ wentylacji w pomieszczeniu

 

Go to top